اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان زنجان

تاریخ: 17 اردیبهشت 1402

جشنواره بادبادک‌ها در کاروانسرای نیک پی برگزار خواهد شد


 

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، مهدی باقری روز ۱۷اردیبهشت ماه اظهار کرد: جشنواره بادبادک‌ها در کاروانسرای نیک پی شهرستان زنجان جشنواره بادبادک‌ها با حضور کودکان و والدینشان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زنجان هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی کودکان و بزرگسالان با فضای تاریخی کاروانسرای نیک پی عنوان کرد و گفت: مناسبت‌های این چنینی فرصت خوبی است تا کودکان و بزرگسالان را با برگزاری برنامه‌های مفرح و شاد با آثار تاریخی و لزوم حفظ و نگهداری آنها آشنا کنیم.

او افزود: در این جشنواره که روز ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، کودکان به همراه و با کمک والدین خود بادبادک‌ها را در فضای تاریخی کاروانسرای شاه عباسی رها می‌کنند.

باقری گفت: این رخداد با همراهی دستگاه‌های اجرایی مانند استانداری، فرمانداری، فرهنگ و ارشاد، اداره کل امورعشایر، اداره کل جهاد کشاورزی، کانون پرورش فکری، اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان و شهرداری و اعضای شورای شهر نیک پی برگزار خواهد شد.

او بیان کرد: شهر نیک‌پی (زنجان)، شهری از توابع بخش زنجانرود شهرستان زنجان در استان زنجان ایران است و مرکز بخش زنجانرود شهرستان زنجان است. این کاروانسرا دارای قدمت ۵۵۰ ساله در زمان شاه‌عباس دوم در مسیر یکی از راه‌های مهم بازرگانی فلات ایران ساخته‌شده است کاروانسرای عباسی نیک‌پی استان زنجان روزگاری محل گذر و استراحت کاروان‌های نظامی و تجاری و… بوده است.

انتهای پیام/