چهارشنبه 18 تیر 1399

فروش 518 میلیون تومانی بازارچه های صنایع دستی زنجان در ایام نوروز

فروش 518 میلیون تومانی بازارچه های صنایع دستی زنجان در ایام نوروز

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان خبرداد: 518 میلیون تومان میزان فروش بازارچه های دائم و موقت صنایع دستی بوده که بیشترین آمار با 55 درصد میزان فروش به محصولات مس تعلق می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، یحیی رحمتی، ظهر امروز در زنجان با اعلام خبر فوق، تاکید کرد: این آمار تنها متعلق بازارچه های موقت صنایع دستی استان است و این در حالی ایست که طی ایام مذکور 92 درصد فروشگاه های صنایع دستی استان به عرضه محصولات صنایع دستی به گردشگران می پرداختند.

او ادامه داد: از 387 فروشگاه فعال صنایع دستی در سطح شهر زنجان  در حدود 70 درصد در سه روز اول فعال بودند و در حدود 92 درصد از فروشگاه ها در مابقی روزها به خدمات رسانی به گردشگران مشغول بودند که این نشان از توفیق ستاد خدمات سفر و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  در همکاری با اصناف در نوروز 97 نسبت به سال گذشته  است.

 

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان در خصوص اولویت و درصد فروش محصولات صنایع دستی استان بیان کرد:

رتبه اول فروش متعلق به محصولات مس است با 55 درصد ، رتبه دوم متعلق به چاقو با  30در صد  و رتبه سوم به زیورآلات سنتی و ملیله با 9 در صد اختصاص دارد . سایر رشته های صنایع دستی نیز با محصولاتی چون چاروق و چرم، گلیم، سفال، قلم زنی ولباس محلی  و ... 6درصد فروش را به خود اختصاص داده اند.

Rate the News :