دوشنبه 16 تیر 1399

جشنواره اکو فرصتی برای ایجاد صلح و دوستی است

جشنواره اکو فرصتی برای ایجاد صلح و دوستی است

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: جشنواره بین المللی غذای کشورهای اکو – جاده ابریشم، فرصت مناسبی برای افزایش مشارکت و ایجاد صلح و دوستی میان کشورهاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، یحیی رحمتی شامگاه سه شنبه در مراسم آغاز به کار چهارمین جشنواره بین المللی غذای کشورهای اکو – جاده ابریشم اظهار کرد: این جشنواره موجب آشنایی بیشتر و محکم شدن روابط دوستانه میان کشورها می شود.

او افزود: جامعه انسانی مملو از نمادها و سمبل هایی است که به مرور زمان شکل گرفته اند و در زندگی بشر جایگاهی ویژه یافته‌اند.

رحمتی اضافه کرد: در این میان غذا نیز به عنوان یکی از شاخصه های نمادین در فرهنگ و هنر هر تمدن جایگاه خاصی یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان عنوان کرد: زمانی که هر شخصی قصد توصیف سفر از مکانی دیگر را دارد، به حتم از غذاها هم نام خواهد برد.

او تاکید کرد: پس غذا در ذهنما ماندگار و در جوامع مدرن، نقش الکوهای غذایی در ترمسی چهره یک شهر یا یک منطقه جغرافیایی بیش از پیش پر رنگ شده است.

رحمتی ادامه داد: غذا برای زندگی ضروری است و همچنین برای روابط اجتماعی هم ضرورت دو چندان دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان بیان کرد: هدف از برگزاری جشنواره بین المللی غذای کورهای اکو – جاده ابریشم، بها دادن به فرهنگ، آداب غذایی کشورهای عضو اکو و راه ابریشم و همچنینامکان آشنایی شرکت کنندگان بادیگر اقوام و فرهنگ های غذایی ، ایجاد ارتباط متقابل فرهنگی، اجتماعی و تبادل گردشگری میان شهروندان کشورهای مختلف است.

او همچنین ضمن خوشامد گویی به تمام مهمانان خارجی از همه همکاران و دست اندرکاران داخلی و خارجی برای برپایی این جشنواره قدردانی کرد.

 

Rate the News :