یکشنبه 15 تیر 1399

زنجان محل ایده آلی برای برگزاری جشنواره غذای اکو – جاده ابریشم است

زنجان محل ایده آلی برای برگزاری جشنواره غذای اکو – جاده ابریشم است

 

معاون گردشگری سازمان اکو گفت: زنجان به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده ابرشم و شاه راه ارتباطی کشورها، محل ایده آلی برای برگزاری جشنواره بین المللی غذای اکو – جاده ابریشم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، ممدوح اونال سه شنبه  یازدهم اردیبهشت ماه، در مراسم آغاز به کار چهارمین جشنواره بین المللی غذای کشورهای اکو – جاده ابریشم افزود: از اینکه شاهد برگزاری چهارمین جشنواره غذای اکو – جاده ابریشم در شهر زیبا و باستانی زنجان هستم، خوشحالم.

او همچنین ضمن خوش آمدگویی به مهمان، از سازمان میراث فرهنگی جمهوری اسلامی برای سازماندهی این رویداد فرهنگی قدردانی کرد.

اونال در زنجان با بیان اینکه زنجان از قدیم گهواره فرهنگ و هنر بوده است، راه دسترسی جاده ابریشم را قرن ها بزرگترین شبکه تجاری میان شرق و غرب خواند.

معاون گردشگری سازمان اکو به برگزاری سه دوره موفقیت آمیز این جشنواره در سال های 1394، 1395 و 1396 اشاره کرد و افزایش تعداد کشورهای شرکت کننده در این جشنواره به ترتیب از پنج به 11 و 14 را تحسین برانگیز برشمرد.

او اظهار کرد: زنجان به عنوان یک شهر تاریخی و باستانی، با موقعیت منحصر به فرد خود، این فرصت را به ما می دهد که به عنوان مرکز گردشگری مشهور برای جشنواره های بزرگ آشپزی جهان معرفی شود.

اونال تاکید کرد: دبیرخانه سازمان همکاری های اقتصادی اکو این امر را بسیار مناسب و با شکوه می داند.

Rate the News :