شنبه 18 اردیبهشت 1400

 پیام تبریک مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان به مناسبت روز معلم

 پیام تبریک مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان به مناسبت روز معلم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان با صدور پیامی ۱۲ اردیبهشت‌ماه سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز بزرگداشت مقام شامخ معلم را به جامعه فرهنگی کشور تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، در متن کامل پیام "امیر ارجمند" چنین آمده است:

بسم‌الله الرحیم الرحیم

۱۲ اردیبهشت، سالروز پاسداشت مقام والای معلم و فرصتی مغتنم است تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهید مطهری که الگویی تمام‌عیار برای جامعه بزرگ معلمان و اساتید دانشگاه بوده و سالروز شهادت این استاد برجسته نظام مقدس جمهوری اسلامی و نام‌گذاری این روز به نام معلم، زمینه‌ای برای ارج نهادن به زحمات این عزیزان در عرصه تعلیم و تربیت و انسان‌سازی است.

تقارن روز معلم با ماه مبارک رمضان، ماه تزکیه و انسان‌سازی به‌واقع رخداد نیکو و مبارکی است و می­ دانیم که کار معلمی با روح و روان انسان آمیخته‌شده است.

در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام "تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی" مزین شده است، آموزگاران این کهن بوم و بر در این روزهای سخت کرونایی، با تولید محتواهای آموزشی مناسب فصل نوینی از شکوفایی توانمندی‌ها را برای فرزندان و جوانان ایرانی به نمایش گذاشته­اند. بی‌شک موفقیت نسل‌های کنونی و آینده ما، در گرو تلاش و باورهای نویدبخش و خستگی‌ناپذیر آموزگاران است.

در پایان امیدوارم با همت والای همه فرهنگیان عزیز، استادان و معلمان فرهیخته به‌سوی جامعه‌ای پویا و بانشاط گام برداریم و فرزندانمان را برای ساختن و اداره کردن هر چه بهتر جامعه اسلامی و انسانی و تحقق آرمان‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و عمل به منویات مقام معظم رهبری و اجرای برنامه‌های دولت به‌ویژه اهداف بالادستی نظام تعلیم و تربیت همچون سند تحول بنیادین آماده نماییم و از زحمات طاقت‌فرسای کلیه تلاشگران در عرصه تعلیم و تربیت استان زنجان تقدیر و تشکر می­ نماییم.

 دکتر امیر ارجمند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان

امتیاز به خبر :