چهارشنبه 17 آذر 1400

پیام تسلیت مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع­ دستی استان زنجان به مناسبت فرا رسیدن شهادت امیرالمومنین، حضرت علی (ع)

  • 13 اردیبهشت 1400
  • 20:22
  • مقالات
  • 0 دیدگاه
  • 43 بازدید
  • Article Rating
پیام تسلیت مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع­ دستی استان زنجان به مناسبت فرا رسیدن شهادت امیرالمومنین، حضرت علی (ع)

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان،امیر ارجمند مصادف با لیالی و ایام قدر ماه مبارک رمضان و ایام شهادت اسوه حلم و علم حضرت علی علیه السلام پیامی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال علی(ع):

اَلحَقُّ طَریقُ الجَنَّةِ وَ الباطِلُ طَریقُ النّارِ وَ عَلى کُلِّ طَریقٍ داع

(حق، راه بهشت است و باطل، راه جهنم و بر سر هر راهى دعوت کننده ‏اى است)

در شب بیست و یکم رمضان حضرت علی دعوت حق را لبیک گفت و به سوی معبودش شتافت. ایام شهادت علی بن ابیطالب (ع)، مقارن با دومین شب از لیالی پربرکت قدر است امشب زیر باران رحمت "لیله القدر" می ایستیم تا روح و جانمان را تطهیر دهیم.

انسان در شب های قدر که اوج معنویت در ماه مبارک رمضان است رنگ خدا می گیرد و در خلوت پر راز شب با عبودیت در پیشگاهش همه چیز را فراموش می کند و به آسمان پیوند می خورد. خداوند بزرگ را شاکریم توفیق عبادت و بندگی را نصیب ما فرموده و با یاد بزرگ مرد تاریخ بشریت حضرت امیرالمومنین علی(ع) جان هایمان تطهیر شود.

اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم مؤمن و خداجوی ایران اسلامی، توفیق درك فیوضات بیكران شبهای قدر را از خداوند تبارك و تعالی برای شهروندان قدرشناس زنجانی مسئلت دارم و ایام مصیبت شهادت امام اول شیعیان و پیشوای عدالت خواهان جهان حضرت علی علیه السلام را به محضر امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و ملت حقیقت جوی میهن پاكمان تسلیت و تعزیت می­گویم.

 دکتر امیر ارجمند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان

امتیاز به خبر :