یکشنبه 03 مرداد 1400

پیام تبریک استاندار زنجان به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی

پیام تبریک استاندار زنجان به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی

استاندار زنجان در پیامی فرا رسیدن 20 خرداد روز جهانی صنایع‌دستی را تبریک گفت.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، استاندار متن کامل پیام تبریک دکتر فتح اله حقیقی به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

صنایع‌دستی و هنرهای سنتی همواره در استان زنجان موردتوجه بوده است. صنعتگران صنایع‌دستی در تلفیق هنر، اندیشه و زیبایی آثاری را خلق می‌کنند که می‌تواند به‌عنوان سفیر تأثیرگذاری از فرهنگ، آداب‌ورسوم ملت ایران اسلامی را در جای‌جای جهان مطرح‌شده و درگذر زمان، روزبه‌روز به ارزش آنها افزوده شود. استان زنجان به‌عنوان مهد تولید آثار ارزشمندی ازجمله ملیله­ کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی، مسگری، قلم‌زنی و حکاکی روی مس، گلیم­بافی و گیوه­بافی، انگشترسازی و ... که شهرت جهانی دارند، در حوزه صنایع‌دستی سخن‌های شنیدنی دارد و با معرفی هنرمندان برجسته و مطرح کشوری توانسته جایگاه هنر در این استان را به‌خوبی به نمایش گذارد.

یقیناً حمایت از صنایع‌دستی می‌تواند گامی مؤثر در جهت اعتلای هنر استان درسته ملی و بین‌المللی باشد و به‌ویژه در راستای پیشبرد اهداف زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله بیشتر نمایان گردد و در این مسیر باید تمامی دستگاه‌های اجرایی و مردم در این مسیر اهتمام لازم را داشته باشند. در این مجال روز جهانی صنایع‌دستی را گرامی داشته و این روز را به فعالان و تلاشگران این عرصه تبریک می­گویم، امیدوارم با نگاه واقع‌بینانه و برنامه‌ریزی عملیاتی، گام‌های مؤثر در راستای تثبیت جایگاه و ترویج این ثروت عظیم برداشته شود.

دکتر فتح اله حقیقی

استاندار زنجان

امتیاز به خبر :