یکشنبه 22 تیر 1399

مرمت خانه حکیمیان فردا از سر گرفته می‌شود/ اتمام مرمت کلی خانه تا آخر تابستان

مرمت خانه حکیمیان فردا از سر گرفته می‌شود/ اتمام مرمت کلی خانه تا آخر تابستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به آغاز دوباره مرمت خانه حکیمیان از فردا گفت: برنامه میراث فرهنگی پایان مرمت خانه حکیمیان تا پایان تابستان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان به نقل از فارس، یحیی رحمتی ، 24 خرداد ماه در زنجان اظهار کرد: مشکل به وجود آمده برای مرمت خانه حکیمیان حل شده است و از فردا مرمت‌ها دوباره آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نشست مشترکی با حضور مدیران میراث فرهنگی و شهرداری برگزار شد، تصریح کرد: با مساعدت و هماهنگی شهرداری مرمت خانه حکیمیان فردا از سر گرفته می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه اعتبار مورد نیاز خانه حکیمیان تامین شده است، گفت: برنامه میراث فرهنگی پایان مرمت خانه حکیمیان تا پایان تابستان است.

رحمتی همچنین از انجام چند مرمت دیگر توسط بخش خصوصی و خود میراث فرهنگی نیز خبر داد و افزود: در حال حاضر میراث فرهنگی بحث مرمت بازار را در دست انجام دارد.

وی با اشاره به اینکه مرمت چهار خانه دیگر نیز توسط بخش خصوصی در حال انجام است، تصریح کرد: سرهنگ هشترودی با تملک چهار خانه با بافت قدیمی در بافت تاریخی شهر در حال مرمت است که پیشرفت فیزیکی یکی از آنها بالای 90 درصد است.

به گزارش فارس، خانه تاریخی حکیمیان از جمله بناهای تاریخی شهر زنجان است که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است که این بنا بزرگترین خانه تاریخی زنجان با مساحت  یک هزار و 200 متر مربع محسوب می‌شود.

Rate the News :