پنجشنبه 08 خرداد 1399

بزرگترین فستیوال غذای کشور تا ساعاتی دیگر در زنجان افتتاح می شود

بزرگترین فستیوال غذای کشور تا ساعاتی دیگر در زنجان افتتاح می شود

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان خبر داد: سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی، بزرگترین فستیوال غذای کشور تا ساعاتی دیگر در زنجان آغاز بکار می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، یحیی رحمتی ظهر امروز، 22 مردادماه در زنجان گفت: در این جشنواره روزانه 45 نوع آش از سراسر کشور برای بیش از 40 هزار نفر طبخ خواهد شد.

او ادامه: نمایشگاه بزرگ صنایع دستی نیز در کنار جشنواره با 130 غرفه برپا می گردد که در آن هنرمندان صنعتگر 31 استان و منطقه آزاد تجاری قشم حضور خواهند داشت.

دبیر سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با اشاره به حضور تمامی اقوام ایرانی در این جشنواره، اظهار کرد: نمایش های آئینی هنرمندان اردبیل، بوشهر، کردستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی از جمله برنامه های این جشنواره است.

رحمتی از حضور 7  سیاه چادر عشایری از از استان های زنجان، چهارمحال و بختیاری، گلستان، کرمانشاه، ایلام و خراسان شمالی در این جشنواره خبر داد و عنوان کرد: شب های فرهنگی جشنواره آش ایرانی نیز هر شب با حضور هنرمندانی از سراسر کشور برگزار می گردد.

گفتنی است سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی 22 الی 26 مرداد ماه سالجاری در مجموعه گردشگری گاوازنگ زنجان برگزار می شود و علاقمندان از ساعت 18 الی 23 می تواند از این جشنواره بازدید بعمل آورند.

امتیاز به خبر :