پنجشنبه 08 خرداد 1399

استاندار زنجان در جلسه شورای اداری: سلطانیه نگین گردشگری استان است

استاندار زنجان در جلسه شورای اداری: سلطانیه نگین گردشگری استان است

استاندار زنجان گفت : سلطانیه نگین گردشگری استان زنجان است و ایران بین 15 کشور اول دنیاکه بیشترین آثار ثبت شده در یونسکو را دارند ، قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، فتح الله حقیقی، ظهر روز گذشته در شورای اداری استان که در سلطانیه برگزار شد با اعلام مطلب فوق ادامه داد: ما باید اولویت بندی کنیم و بپذیریم در شهرستان سلطانیه گردشگری از اولویت بالایی برخوردار است.

او ادامه داد: باید اقدامات عملی از بابت توسعه گردشگری و زیرساخت ها در سلطانیه صورت گیرد که قطعا از نتایج مثبت آن در آینده نزدیک برخوردار می شویم.

در ادامه این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی زنجان در خصوص حرایم و عرصه های شهر سلطانیه گفت: هر گونه دخل و تصرف در بحث حرایمی که به ثبت میراث فرهنگی و یونسکو رسیده است باید بر اساس مصوبات سازمان میراث فرهنگی کشور عمل شود و از عهده استان خارج است.

یحیی رحمتی گفت: دو بازارچه صنایع دستی در شهر سلطانیه در حال احداث است یکی در محوطه گنبد سلطانیه با 12 غرفه و دیگری در محوطه چلپی اوغلی با 24 غرفه که به صورت طاق و تویزه در حال اجراست.

او در خصوص ایجاد پیاده را در حاشیه چم سلطانیه عنوان کرد: پیاده راه حاشیه چمن سلطانیه نیز تا خرداد ماه سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط