دوشنبه 23 تیر 1399

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد راه‌اندازی نخستین موزه فسیل شمالغرب کشور در زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد  راه‌اندازی نخستین موزه فسیل شمالغرب کشور در زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از راه‌اندازی نخستین موزه فسیل شمالغرب کشور در زنجان خبر داد و گفت: این اتفاق خوب با تلاش یکی از اساتید دانشگاه زنجان رخ می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به نقل از فارس، یحیی رحمتی امروز در زنجان اظهار کرد: میراث فرهنگی استان زنجان هم اکنون برنامه‌های متعددی در دست اجرا دارد که از جمله آن در حوزه مرمت بناهای تاریخی، بحث مربوط به بازار، مباحث توسعه گردشگری و ... است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به وجود موزه‌های تاریخی جذاب در زنجان که سالانه میزبان گردشگران بسیاری است، گفت: البته در آینده نزدیک موزه دیگری نیز در زنجان راه‌اندازی خواهد شد که نخستین موزه فسیل شمالغرب خواهد بود.

او با بیان اینکه موافقت اولیه برای برپایی این موزه گرفته شده و به دنبال جانمایی آن هستیم، افزود: در صورتی که بحث جانمایی حل شود پروانه بهره‌برداری نیز برای آن اخذ خواهد شد.

رحمتی با بیان اینکه آثار بی‌نظیری در ارتباط با دایر کردن این موزه گردآوری شده است، که قطعا برای بازدیدکنندگان جذاب خواهد بود، تصریح کرد: آمار دقیقی از این آثار در دست نیست ولی قطعا دایر کردن آن برای بسیاری از افراد جذاب خواهد بود که در تلاشیم هرچه زودتر این امر صورت گیرد.

Rate the News :