شنبه 18 اردیبهشت 1400

رييس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي: امیدواریم زنجان بعنوان شهر جهانی مليله ثبت شود

رييس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي:  امیدواریم زنجان بعنوان شهر جهانی مليله ثبت شود

رييس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي گفت: امیدواریم زنجان بعنوان شهر جهانی مليله ثبت شود. صنایع دستی برای شما خیلی مهم است و باید حفظ گردد و از نسلی به نسلی دیگر منتقل شود. مردم زنجان بسيار علاقمند به صنایع دستی هستند چون المان های صنایع دستی در سراسر شهر وجود دارد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان، دكتر غاده هجاوي در آئين اختتاميه چهارمين نشست تخصصي و مسابقه ملي طراحي در صنايع دستي با اعلام مطلب فوق اظهار كرد: خیلی خوشحال هستم مردم خوب و نازنین زنجان را دیدم. در این دو روز واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم از آثار شما و خسته نشدم. فرصت این را داشتم از مراحل تولید آثار مس از ابتدا تا انتها بازدید کنم که آثار بسیار خوب و ارزشمندی را آنجا دیدیم.

او ادامه داد: همچنین از کارگاه های آموزش ملیله و هنرجویان بازدید کردیم که آثار بسیار زیبا و ارزشمتدی را کار می کنند و جا دارد از مديركل ميراث فرهنگي زنجان بخاطر برنامه خوبشان تشكر كنم.

رييس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي با تاكيد بر مبحث آموزش صنايع دستي از نظر ارزيابان شوراي جهاني صنايع دستي ، اظهار كرد: آموزش نقش بسيار مهمي از نظر ارزيابان شوراي جهاني صنايع دستي دارد و در واقع برای ارزیابای که از شهرها بازدید می کنند ۹۰ درصد ارزیابی بر اساس مراحل آموزش است.

امتیاز به خبر :