یکشنبه 15 تیر 1399

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان خبر داد: پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصد حضور گردشگران نوروزی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان خبر داد:  پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصد حضور گردشگران نوروزی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: پیش بینی می شود در تعطیلات نوروز ۹۸ تعداد گردشگران و مسافران به استان زنجان ۳۰ درصد رشد داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان به نقل از مهر، یحیی رحمتی ، با بیان اینکه طی نوروز سال ۹۷ شاهد رشد قابل توجه در تعداد گردشگران و مسافران بودیم، افزود: پیش بینی می‌شود در تعطیلات نوروز سال ۹۸ نیز شاهد تداوم رشد آمار گردشگران و مسافران نوروزی باشیم.

او با بیان اینکه استان زنجان به لحاظ برخورداری از ظرفیت‌های گردشگری دارای جایگاه خوب و منحصربه‌فردی است و این ظرفیت برجسته می‌تواند نقش تأثیرگذاری در جذب گردشگر داشته باشد، ادامه داد: سال گذشته افزایش خوبی در زمینه تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های استان داشتیم که این خود، دستاورد بسیار خوبی است.

رحمتی رشد ۱۴ درصدی بازید از موزه‌های استان زنجان طی سال جاری را یادآور شد و افزود: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته، پیش بینی می‌کنیم امسال رشد ۳۰ درصدی آمار بازدیدکنندگان از موزه‌ها و سایت‌های گردشگری استان زنجان را شاهد باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان در زمینه بوم گردی یکی از استان‌های مطرح کشور است، از وجود بیش از ۱۰۰ اقامتگاه بوم گردی در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۰۷ خانه بوم‌گردی در استان زنجان فعال است که این ظرفیت نزدیک به ۱۴۰۰ تخت اقامتی به تعداد تخت‌های اقامتی استان افزوده است.

رحمتی توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی را عامل مهم و اساسی در جذب گردشگری عنوان کرد و با بیان اینکه در حال حاضر برنامه ریزی برای توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی در استان انجام می‌شود، گفت: بی‌شک این ظرفیت به توسعه سفر در استان کمک خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان یادآور شد: یکی از سیاست‌های این اداره کل در ماندگاری سفر، تقویت جاذبه‌ها و توزیع مناسب سفر در استان است که وجود خانه‌های بوم‌گردی در شهرهای مختلف و تقویت زیرساخت‌های گردشگری در سایر شهرستان‌ها، از جمله اقداماتی است که می‌تواند ما را دررسیدن به این مهم یاری کند.

Rate the News :