دوشنبه 05 اسفند 1398

جشنواره اکو عاملی برای استحکام روابط زنجان و اندونزی است

جشنواره اکو عاملی برای استحکام روابط زنجان و اندونزی است

به گزارش اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان ، اوکتاویان علیم‌الدین در سفر خود به زنجان و با حضور  اظهار داشت: جشنواره اکو که هر ساله در استان زنجان برگزار می‌شود برای اندونزی که بخشی از جاده ابریشم است، اهمیت زیادی دارد و می‌تواند سبب استحکام روابط بین این کشور با استان زنجان شود.

وی با بیان این‌که در ارتباط بین دو کشور چالش‌ها و مشکلاتی وجود داشته است ولی ارزش‌های مشترکی به خصوص در حوزه اقتصاد اسلامی بین دو کشور وجود دارد و تاکنون چهار جلسه بین اتاق‌های بازرگانی دو کشور برگزار شده است.

وی هدف از سفر به استان زنجان را آشنایی با پتانسیل‌های استان و شناساندن ظرفیت‌های این کشور به تجار استان زنجان بیان کرد

سفیر اندونزی در ایران خاطرنشان کرد: GDP کشور ایران نسبت به کشور اندونزی بزرگ‌تر است و پارسال ایران ۱۶ پروژه به مبلغ ۱۴.۳ میلیون دلار در اندونزی سرمایه‌گذاری داشته و اندونزی نیز به دنبال سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفتی اهواز است که در این رابطه منتظر پاسخ دولتمردان ایرانی هستیم.

وی تصریح کرد: روغن پالم، کاغذ، مواد پایه صنایع نساجی، لاستیک از صنایع خودرو، کامپیوتر و الکترونیک، پلاستیک، پودر کاکائو و محصولات چوبی و ... از جمله مواردی است که از اندونزی به ایران صادر می‌شود. همچنین LPG ، استیل، آلومنیوم، فرش، خشکبار و ... نیز از جمله مواردی است که از ایران به این کشور صادر می‌شود و می‌توانیم در صورت وجود نمک در استان زنجان، این ماده معدنی را به کشور خود وارد کنیم.

وی یادآور شد: در ماه‌های آتی نمایشگاهی در کشور اندونزی برگزار می‌شود که برای شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده و امیدواریم شاهد حضور افرادی از استان زنجان در این نمایشگاه باشیم.

امتیاز به خبر :