یکشنبه 04 اسفند 1398

معاون دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی اکو: جشنواره بین المللی غذای اکو – جاده ابریشم به توسعه بیشتر گردشگری در ایران و منطقه اکو کمک می کند

معاون دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی اکو:  جشنواره بین المللی غذای اکو – جاده ابریشم به توسعه بیشتر گردشگری در ایران و منطقه اکو کمک می کند

معاون دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی اکو گفت: برگزاری هر ساله رویداد  جشنواره بین المللی غذای اکو – جاده ابریشم در شهر زنجان می تواند به توسعه بیشتر گردشگری در ایران و منطقه اکو کمک کند.

به گزارش ر.ابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، کانن نظروف، در جریان بازدید از پنجمین جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم اظهار کرد: 10 کشور عضو سازمان اكو به خاطر زیبایی های طبیعی خود و نیز تنوع میراث تاریخی و فرهنگی اشان  معروف مي باشند . برای احیای جاده باستانی ابریشم به عنوان میراث تاریخی منطقه اکو، دبیرخانه اکو و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از ظرفیت خود برای ایجاد این رویداد به عنوان یک تجربه موفق استفاده کرده است.

او ادامه داد: سازماندهی جشنواره سالانه غذای جاده ابریشم در زنجان نشانه‌ای از  اراده ما برای ایستادن در کنار جوامع محلی  به جهت ارتقا قابلیت‌های خود  و کمک به شکوفایی جاذبه های گردشگری بالقوه و معرفی آنها به جامعه محلي و بین المللی است. ما بر این باوریم که این هدف باید توسط کشورهای عضو دیگر از طریق میزبانی نمایشگاه های گردشگری، برگزاري کارگاه های آموزشی و رویدادهای فرهنگی پیگیری گردد.

معاون دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی اکو اظهار کرد: حوزه اکو دارای پتانسیل قابل‌توجهی است. این حوزه از نظر میراث تاریخی و فرهنگی یکی از ثروتمندترین مناطق جهان است. علاوه بر این، حوزه اکو بین دو بازار مهم گردشگری و  جهانی اروپا و چین قرار دارد و گردشگری نقش بسیار مهمی در رشد اقتصادی بسیاری از کشورها از  زمان هزاره جدید داشته ‌است. در طول شش دهه گذشته، گردشگری ، گسترش و تنوع زیستی را در سراسر جهان تجربه کرده‌است.

این مسئول اظهار کرد: دبیرخانه اکو موظف به ترویج صنعت گردشگری در منطقه، از طريق توسعه استراتژی‌ها و سیاست‌های مناسب ‌است. در این راستا، دبیرخانه اکو، پیش نویس پروژه های جدید در بخش گردشگری را تهیه کرده است. که دو تای آن‌ها به عنوان "استراتژی منطقه‌ای اکو برای گردشگری پایدار و برنامه اقدام برای توریسم پایدار"  و " شبكه اپراتورهاي تور " در منطقه اکو را تهیه شده اند.ما معتقدیم که تمام کشورهای عضو سازمان اکو در این پروژه ها برای ترویج گردشگری در منطقه همکاری خواهند کرد.

امتیاز به خبر :