یکشنبه 04 اسفند 1398

جشنواره اکو فرهنگ‌های مختلف را دور هم جمع می‌کند

جشنواره اکو فرهنگ‌های مختلف را دور هم جمع می‌کند

استاندار زنجان گفت: جشنواره اکو، فرهنگ‌های مختلف را دور هم جمع می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان،  فتح‌الله حقیقی اظهار کرد: جشنواره غذای اکو - جاده ابریشم، انسان‌هایی را از کشورها، تاریخ، فرهنگ‌ و تجربیات مختلف دور هم گرد آورده است.

این مسئول ادامه داد: هرچه برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها بیشتر باشد، حرکت به سمت دنیای صلح‌آمیزتر نیز بیشتر است و دنیای کنونی به اینگونه موارد بیش از پیش نیاز دارد.

او با اشاره به پتانسیل‌های استان زنجان، افزود: استان زنجان در صنایع غذایی صاحب جایگاه والایی در کشور است و قریب ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری صنعتی این استان توسط کشورهای خارجی در ایران صورت گرفته که این نشان از امنیت سرمایه‌گذاری در استان است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان این‌که این استان از نظر تولیدات کشاورزی جایگاه رفیعی در کشور دارد، گفت: در حوزه زیتون در تولید و تحقیقات زیتون جایگاه مهمی در کشور داریم و استان زنجان به‌عنوان قطب تاریخی و گردشگری در کشور مطرح است.

حقیقی تصریح کرد: سومین گنبد بزرگ جهان به نام سلطانیه در این استان قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین و شگفت‌انگیزترین غارهای آهکی خاورمیانه در استان ما قرار دارد و سالانه پذیرای مهمانان داخلی و خارجی هستیم. هم‌چنین بی‌نظیرترین مومیایی‌های تاریخی با قدمتی بالغ ۲۳۵۰ سال در زنجان قرار دارد.

استاندار زنجان یادآور شد: تاریخ ما سرشار از صلح و صفا و تمدن است و ابن استان هم به تبعیت از کشور به همه قومیت‌ها اهمیت ویژه‌ای داده، به‌ویژه بانوان که موزه رختشویخانه زنجان   گواه این مدعا است.

او عنوان کرد: این استان مرکز توزیع مسافر در شمال‌غرب کشور است و ما به این جشنواره به عنوان رویداد مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نگاه می‌کنیم و از این قبیل جشنواره‌ها حتما پشتیبانی می‌کنیم و امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم هم بر تنوع این جشنواره‌ها و هم بر کیفیت آنان بیافزاییم.

 

امتیاز به خبر :