دوشنبه 05 اسفند 1398

غذا ارزشمند ترین میراث معنوی بشر است

غذا ارزشمند ترین میراث معنوی بشر است

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: غذا بهانه گفتگو بین انسان هاست و ارزشمندترین میراث معنوی بشر است.

 

به گزارش ر.ابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، یحیی رحمتی ئر افتتاحیه پنجمین جشنواره بین المللی غرای اکو-جاده ابریشم  ضمن خیر مقدم به سفرا ، دیپلمات ها و نمایندگان سازمان اکو، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور و استاندار زنجان اظهار کرد: روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی و همچنین روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی و سال بین المللی مناظر روستایی راتبریک گفت.

او با اشاره به اینکه به مناسبت پنجمین جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم در این محفل گرد هم آمده ایم،  گفت: تفاوت های قومی، نژادی ، جغرافیایی ، سیاسی و زبانی هیچگاه نتوانسته است مایع تعامل ، نزدیکی و ارتباط میان ملت ها شوند و زیرا همواره جوامع و ملل به وسیله اشتراکات فرهنگی و انسانی خود با سایر ملت ها تعامل و گفتمان برقرار می کنند  و یکی از این اشتراکات بین جوامع غذا است .

رحمتی عنوان کرد:غذا از ابتدایی ترین نیازهای انسانی و بلکه تمامی موجودات زنده است و نقش اساسی آن انکار ناشدنی است. می توان گفت پیشرفت های شگرفت انسان در عرصه صنعت و کشاورزی مرهون همین  غریزه ساده و ابتدایی است.

او غذا را بهانه گفتگو بین انسان هاست ، هدیه امنیت به مهمان است و ارزشمندترین میراث معنوی بشر است و بیان کرد: در این جشنواره بار دیگر با غذا با هم بودن و برای هم بودن در میان ملیت های مختلف را تمرین می کنیم.

این مسئول گفت: امروز از ملیت های مختلف حول محور غذا، مهمترین نیاز بشریت ، گرد هم آمده ایم . غذا بهانه شادی و گفتگوست. شادی تک تک مردم روی کره زمین آرزوی ماست.

او تصریح کرد: تک تک شما نمایندگان فرهنگ خود در این جشنواره هستید و امیدواریم پس از بازگشت به کشور خود پیغام دوستی، برابری و برادری مردم ایران و فرهنگ اصیل  ایران را با خود به کشورتان ببرید.

 

امتیاز به خبر :