دوشنبه 05 اسفند 1398

طراحی و تولیدات ما باید شناسنامه عصر ما با شد

طراحی و تولیدات ما باید شناسنامه عصر ما با شد

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان گفت: هویت بخشی به زمانی که در ان زندگی می کنیم در محصولات صنایع دستی هدف اصلی ما از برپایی نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع دستی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میرا فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، یحیی رحمتی، صبح امروز، 25 بهمن ماه، در آئین آغاز نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع دستی در جمه دانشجویان طراحی صنعتی 8 دانشگاه کشور عنوان کرد:  طراحان باید در آثار خود وابستگی نقطه جغرافیایی اثر را نشان دهند و در واقع طراحی ها و تولیدات ما باید شناسنامه عصر ما باشد.

او ادامه داد: تخصصی کردن تولیدات و در واقع هدفمند کردن پروسه تولید از مواردی است که باید به آن پرداخته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان با اشاره به اینکه ایران یکی از سه کشور اول جهان در تنوع محصولات صنایع دستی است، بیان کرد: اگر شما بخواهید از عمق تاریخی و فرهنگی یک ملت مطلع شوید می تواند از صنایع دستی آن کشور این عمق را دریابید. ایران به لحاظ تنوع بالای محصولات صنایع دستی یکی از سه کشور برتر تنوع محصولات صنایع دستی در دنیاست.

او افزود: اما متاسفانه  به واسه اینکه ما نتوانسته ایم نیاز در محصولات جدید صنایع دستی ایجاد کنیم و طراحی بگونه ای باشد که هم اصالت اثر هم حفظ شود، نتوانسته ایم در آن جایگاه اصلی خود در جهان قرار گیریم.

گفتنی است سومین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع دستی با حضور 45 دانشجو از 8 دانشگاه کشور و اساتید برجسته طراحی صنعتی ایران برای سومین سال متوالی در شهر زنجان برپاست.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط