یکشنبه 04 اسفند 1398

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان: «هویت»، کلید واژه گمشده عصر حاضر است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان: «هویت»، کلید واژه گمشده عصر حاضر است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: «هویت»، کلید واژه گمشده عصر حاضر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، مهرداد سلطانی صبح امروز، 25 بهمن ماه، در سومین نشست تخصصی و مسابقه ملی نقش طراحی صنعتی در سالن شهید شهریاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان برگزار شد، افزود: خلاقیت و نوآوری، مقوله‌ای است که سابقه دیرینه‌ای به قدمت خلقت دارد. روح مشترک همه رشته‌های در حوزه هنر، خلاقیت و نوآوری است و این روح مشترک، ذهن را درگیر خود می‌کند.

وی با اشاره به اینکه صنایع‌دستی همه ما را به موضوع گمشده‌ای به نام «هویت» بازمی‌گرداند، ادامه داد: بی‌شک «هویت» را باید کلید واژه گمشده عصر حاضر دانست؛ چرا که این خلاء فقط در بخش ذهنی ما نیست، بلکه می‌تواند گره‌گشای بخش روزمره زندگی ما نیز باشد.

این مسئول با یادآوری اینکه امروز از قطار توسعه عقب مانده‌ایم، تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های امروز این است که به مزیت‌های واقعی خودمات برای جبران عقب‌افتادگی برگردیم، به همین خاطر صنایع‌دستی می‌تواند در عصر حاضر به توسعه درون‌زا کمک کند که در این راستا باید از طراحی صنعتی به‌عنوان نتیجه‌ای که حاصل تفکر دنیای مدرن است یاد کنیم.

سلطانی، از «تخصص‌گرایی» به‌عنوان یکی از ویژگی‌های دنیای مدرن یاد کرد و گفت: امروز در دوره پسامدرن قرار داریم که یکی از ویژگی‌های این دوره، بازگشت به دوره‌های قبل است اما این به معنای تکرار آنچه که در گذشته بوده است، نیست، بلکه به دنبال رسیدن به همگرایی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به اینکه برگزاری این نشست در راستای اهتمام به این نقش همگرایی است، خاطرنشان کرد: ایران از دیرباز مهد علم و هنر بوده و به همین دلیل در تاریخ این سرزمین کهن، مکتب‌های گوناگون هنری شکل گرفته و بالنده شده که این حرکت نشانگر خلاقیت و ارجمندی هنر و زیبایی‌شناسی نزد ایرانیان است.

امتیاز به خبر :