پنجشنبه 08 خرداد 1399

قطار گردشگری کاروان عشق یوم العباس به زنجان می آید

قطار گردشگری کاروان عشق یوم العباس به زنجان می آید

قطار گردشگری کاروان عشق روز یکشنبه هشتم محرم از تهران به مقصد اجتماع عظیم حسینیه اعظم زنجان حرکت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در راستای توسعه قطار‌های گردشگری با موضوع ترویج فرهنگ حسینی، قطار کاروان عشق رجا در مسیر تهران-زنجان یکشنبه پیش رو حرکت می‌کند.

قطار گردشگری کاروان عشق رجا یکشنبه ۱۷ شهریور ماه با هدف شرکت مسافران در مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان ساعت ۹ صبح از تهران حرکت کرده و ساعت ۲۰ از زنجان مراجعت می‌کند.

مبلغ بلیت این قطار  با پذیرایی صبحانه، نهار و شام یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته قطار یاد شده بعد از حرکت از ایستگاه زنجان، حدود ساعت ۲۴ وارد ایستگاه تهران می‌شود. 

همچنین معاون اجرایی شرکت حمل و نقل ریلی اظهار کرد: متقاضیان سفر با قطار گردشگری کاروان عشق برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند علاوه بر مراجعه به سایت رجا به نشانی www.raja.ir، به صورت شبانه روزی با سامانه ارتباط با مشتریان این شرکت از طریق تلفن ۱۵۳۹ تماس حاصل کنند. 

گفتنی آئین عزاداری حسینیه اعظم زنجان همه ساله در روز هشتم محرم با حضور هزاران عزادار حسینی از سراسر کشور برپا می گردد. در این روز خیابان های حد فاصل حسینیه اعظم زنجان تا امام زاده حضرت سید ابراهیم به بزرگترین قربانگاه شیعیان جهان بدل می شود . این آئین بعنوان دهمین میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است. 

امتیاز به خبر :