دوشنبه 05 اسفند 1398

استاندار زنجان: رصد شبانه ستارگان  یکی از جاذبه های گردشگری استان زنجان است

استاندار زنجان:  رصد شبانه ستارگان  یکی از جاذبه های گردشگری استان زنجان است

 

استاندار زنجان گفت: . یکی از جاذبه های گردشگری در استان زنجان رصد شبانه ستارگان و استفاده از پتانسیل دانشگاه علوم پایه در زمینه نجوم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، اسداله درویش امیری ، در آئین افتتاح هفتمین کارگاه و پروژه جهان در شب عصر روز دوم اسفند، در زنجان با اعلام مطلب فوق، بیان کرد: زیبایی های آسمان نامحدود هست و هر چقدر شما هنرمند و استاد باشید باز تنها می توانید بخش اندک و کوچکی از آنرا دریابید و لمس کنید.

او ادامه داد: خداوند بزرگ در قرآن کریم، میفرماید من همه زمین و آسمان و طبیعت و دریا را برای زندگی شما انسان ها خلق کرده ایم. به زیبایی زندگی کنید و لذت ببرید.

استاندار زنجان با تاکید بر این مطلب که این آیات مردم را به تفکر در عظمت آفرینش ترغیب می کند، عنوان کرد: ایران عزیز ما هم اماکن پر جاذبه ای برای لذت بردن انسان ها دارد.

این مقام مسئول کویر را گنج خفته ایران دانست و افزود: کویر ایران گنج خفته ایست که می تواند برای ما و  تفرجگاه بزرگی برای جهانیان باشد که متاسفانه کمترین بهره را می برید. حضور در کویر و زندگی در کویر سخت و دشوار، اما لذت بخش است.

او گفت: ما کویری داریم که در طول ۲۰ رور الی یک ماه گرمترین نقطه جهان است. اگرچه این نقاط لطافت و راحتی جنگل را ندارد ولی زیبایی های آن هرگز در جنگل دیده نمی شود.

امتیاز به خبر :