دوشنبه 05 اسفند 1398

استاندار زنجان: شهر را آماده استقبال از مسافران نوروزی کنیم

استاندار زنجان:  شهر را آماده استقبال از مسافران نوروزی کنیم

 

استاندار زنجان گفت: با آراستن شهر، به استقبال بهار و مسافران نوروزی رویم تا به نمایندگی از مردم میزبان شایسته ای برای مسافران نوروزی باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه دیروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان با بیان اینکه خوشبختانه به واسطه تشکیل ستاد اجرایی خدمات سفر در چند سال اخیر، همه دستگاه‌ها به وظایف خود در ایام نوروز آشنا هستند، افزود: تشکیل این ستاد اجرایی باعث می‌شود تا ضعف‌هایی را که طی سال‌های گذشته در زمینه ارائه خدمات به مسافران نوروزی در استان داشتیم، شناسایی کرده و در نوروز امسال نسبت به رفع این نقایص اقدام کنیم.

او با بیان این مطلب که در سال گذشته عملکرد بعضی از دستگاه ها در ستاد خدمات سفر شایسته تقدیر است و به معنای واقعی نوروزبانان بی نوروز هستند، اظهار کرد: همه دستگاه های اجرایی باید آمادگی لازم را برای نوروز داشته باشند . باید پیش بینی هر گونه حوادث غیرمترقبه صورت گیرد .

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هر اندازه که آمادگی دستگاه‌ها برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی بیشتر بوده و میزبان شایسته‌ای برای هم‌وطنان در این ایام باشند، به همان اندازه نیز شأن و شایستگی مردم زنجان در میهمان‌نوازی نشان داده خواهد شد، اظهار کرد: بی‌تردید فرا رسیدن فصل بهار به این معنی است که شهرها را باید به معنای واقعی کلمه آراسته کرده و به استقبال این فصل برویم، همان‌طور که شهروندان منازل خود را در این ایام آراسته می‌کنند، دستگاه‌های اجرایی نیز باید شهرها را آراسته کرده و مهیای میزبانی از مسافران نوروزی کنند.

او با تاکید بر این مطلب که ورودی و خروجی های شهر، پاویون شهر محسوب می شود، بیان کرد: هدف از تشکیل ستاد اجرایی خدمات سفر این است که با آمادگی کامل به استقبال بهار برویم، لذا انتظار ما از فرمانداران و شهرداران استان این است که ورودی و خروجی شهرها که پاویون شهر به‌شمار می‌رود، در شأن مسافران نوروزی، ساماندهی شود. به‌ویژه عوارضی زنجان که عمده مسافران از این معبر وارد شهر می‌شوند باید عاری از هرگونه زباله و دست‌فروشانی باشد که کم‌کم در این مکان احساس مالکیت می‌کنند.

درویش‌امیری با اشاره به فعالیت کمیته نظارت و تنظیم بازار در این ایام، تاکید کرد: کمیته نظارت و تنظیم بازار باید با افزایش نظارت و کنترل قیمت ها تلاش کند تا در حق مردم جفا نشود. همچنین کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی خدمات سفر باید پرنگ‌تر از سایر کمیته‌ها عمل کند. همه مساجد، مراکز درمانی و عمومی و ... باید آمادگی کامل را برای نوروز داشته باشند.

 

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط