دوشنبه 05 اسفند 1398

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد: رشد 48 درصدی بازدید از موزه ذوالفقاری در سالجاری نسبت به 97

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد:  رشد 48 درصدی بازدید از موزه ذوالفقاری در سالجاری نسبت به 97

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته میزان بازدید از موزه باستان شناسی، مردان نمکی و ذوالفقاری استان زنجان در 8 ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 48 درصد رشد یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، امیر ارجمند، ظهر امروز 12 آذرماه در زنجان افزود: این رشد نه تنها در موزه باستان شناسی بلکه در کلیه اماکن تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان در 8 ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اتفاقا افتاده و بصورت میانگین شاهد رشد 16 درصدی هستیم.

او عامل این رشد را تلاش و سعی میراث فرهنگی در معرفی آثار تاریخی و اماکن گردشگری با همکاری دستگاه های دیگر دانست و ادامه داد: این یعنی ما گامی دیگر در راستای نیل به هدف خود یعنی گذر از معبر گردشگری به مقصد گردشگری برداشته ایم.

امیر ارجمند با اشاره به دو مجموعه فسیل و سنگ های تزیینی که در ماه های اخیر در استان مجوز مجموعه داری و پروانه نمایش گرفته اند، گفت: این دو مجموعه برای نمایش با مشکل مکان مواجه هستند که ما امیدواریم با همراهی میراث و دستگاه های دیگر شاهد برپایی این موزه ها در زنجان باشیم.

این مسئول ادامه داد: تجربه موفق نخستین موزه خصوصی زنجان می تواند الگو قرار گیرد چراکه باغ موزه گیاهان دارویی از بازدید کننده خوبی برخودار است.

امتیاز به خبر :