دوشنبه 05 اسفند 1398

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان: توآن برای تکریم و بزرگداشت کسانی است که امروز عکاسی مدیون آنان است

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان:  توآن برای تکریم و بزرگداشت کسانی است که امروز عکاسی مدیون آنان است

 

توآن برای تکریم و بزرگداشت کسانی است که امروز عکاسی مدیون آنان است و شاید عکاسی تنها رشته هنری باشد که ارتباط مستقیم با نجوم دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی twan ، عصر امروز، دوم اسفندماه در آئین افتتاح هفتمین کارگاه و نمایشگاه جهان در شب، یحیی رحمتی ، مدیرکل میراث فرهنگی زنجان،با بیان مطلب فوق،  عنوان کرد: حسن به هیثم زمانی که اتاق تاریک را می ساخت شاید فکر نمی کرد که آن اتاق به دوربین عکاسی امروز ما منجر شود.

او با اشاره همکاری این اداره کل با دبیرخانه توآن بر معرفی آثار تاریخی با جاذبه های آسمان تاکید کرد و اظهار داشت: از سال گذشته ما برآ  ن شدیم تا به دبیرخانه توآن در موضوع عکاسی شب کمک کنیم چرا که بیشتر جاذبه های گردشگری و تاریخی ما در ساعت کاری مورد بازدید قرار می گیرد  در حالی که خیلی از جاذبه های شب را از دست می دادیم.

او ادامه داد: در این راستا مقرر شد ما از جاذبه های تاریخی و آسمان شب در قالب بیلبوردها در سطح شهر استفاده کنیم.

رحمتی با اشاره به کارگاه سال گذشته توآن بیان کرد: سال گذشته سلیقه سازی خوبی در خصوص عکاسی نجومی شکل گرفت و عکاسان بسیاری از آن بهره جستن.

او افزود: گاهی باید سر به هوا بود تا بسیاری از زیبایی ها را از دست ندهیم و افق دیدمان را از چند قدمی جلوتر ببریم چرا که اگر سرمان را بالا ببریم زیبایی های آسمان شب را نیز خواهیم دید.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان گفت: امیدوارم این حرکت بسیار خوب در کنار حرکت علمی دانشگاه زنجان هر سال پر ثمرتر از سال قبل تکرار شود.

امتیاز به خبر :