دوشنبه 16 تیر 1399

سرو سیمین چهارمین جشنواره صنایع دستی فجر در دستان ملیله کار زنجانی

سرو سیمین چهارمین جشنواره صنایع دستی فجر در دستان ملیله کار زنجانی

 سرو سیمین چهارمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در توسط وزیر میراث فرهنگی کشور به  استادکار ملیله زنجانی، علیرضا لطفی رضایی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، روز گذشته در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر، وزیر میراث فرهنگی ، نشان سرو سیمین این جشنواره را به هفت استادکار صنایع دستی کشور بخاطر خلق آثار فاخر صنایع دستی اهدا کرد و نام استاد علیرضا لطفی رضایی، استادکار ملیله زنجان در این میان می درخشید.

کیفیت اجرا، نوآوری در فرم، اصالت و... از شاخص‌های آثار انتخابی بود و از میان 450 اثر اثر منتخب چهارمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر دبیرخانه این جشنواره 300 اثر را برگزید که 250 اثر در موزه ملی ایران به نمایش درآمد.  

در نمایشگاه چهارمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر از استان زنجان سینی ملیله اثر استاد علیرضا لطفی رضایی، بشقاب ملیله اثر استاد نقی رحمانی، جعبه قرآن ملیله اثر استاد امیر اسکندری، آویز حرز ملیله اثر استاد رباب محمدی، آویز گردنی ملیله اثر استاد سما جوادی و یک جفت چاروق اثر استاد فاطمه عاطفی در محل موزه ملی در گالری آثار اسلامی به نمایش درآمد.

همچنین 14 نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی نیز در این مراسم به هنرمندان صنایع دستی استان زنجان تعلق گرفت تا تعداد آثار نشان دار استان زنجان به 66 عدد افزایش یابد.

گفتنی است هشت اثر ملیله، دو اثر چاقو، دو اثر مس، یک اثر چاروق و یک اثر تلفیقی ملیله و چاقو در سال 98 از استان زنجان موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت از کمیته انتخاب آثار استانی شدند.

Rate the News :

Related Images