دوشنبه 12 خرداد 1399

زنجان و اردبیل تفاهمنامه برپایی تورهای آئینی- مذهبی امضا می کنند

زنجان و اردبیل تفاهمنامه برپایی تورهای آئینی- مذهبی امضا می کنند

زنجان و اردبیل بعنوان شهر برگزار کننده بزرگترین آئین های عاشورایی تفاهمنامه برپایی تورهای ترکیبی آئینی-مذهبی امضا می کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید مدیرکل زنجان از غرفه استان اردبیل در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران مقرر شد در راستای معرفی و ترویج فرهنگ عاشورا و گسترش آئین های عاشورایی تفاهم نامه ای به امضا برسانند.
در این دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان با اشاره به آئین های باشکوه عزاداری دو استان زنجان و اردبیل، عنوان کرد: یوم العباس زنجان در عصر روز هشتم محرم و یوم العباس اردبیل در روز تاسوعا هر دو نماد ارادت ویژه ترک زبانان به ائمه اطهار و حضرت عباس است.
ارجمند ادامه داد: در این راستا با امضا تفاهمنامه ای برای توسعه و ترویج تورهای مذهبی می توانیم گامی بزرگ در معرفی میراث آئینی-مذهبی نیاکانمان داشته باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل نیز با تاکید بر این مطلب ادامه داد: اردبیلی ها و زنجانی ها بعنوان دوست داران خاندان حسین شهره اند و با امضای این تفاهمنامه علاقمندان به تورهای مذهبی می توانند در دو رویداد عظیم و باشکوه مذهبی حضور یابند.

امتیاز به خبر :