جمعه 24 مرداد 1399

هیچ هتلی در زنجان میهمان نوروزی نمی‌پذیرد/ تالارهای عروسی در فروردین ماه فعالیت نمی‌کنند

هیچ هتلی در زنجان میهمان نوروزی نمی‌پذیرد/ تالارهای عروسی در فروردین ماه فعالیت نمی‌کنند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: در ایام نوروز برابر بخشنامه صادر شده برای هتل‌ها و مراکز اقامتی زنجان، هیچ هتلی میهمان نوروزی نمی‌پذیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: از اوایل اسفند ماه امسال با شیوع بیماری کرونا در کشور، اولین بخشنامه به تاسیسات گردشگری از جمله هتل‌ها صادر شد که اگر میهمانی از چین داشته باشند، بلافاصله به دانشگاه علوم پزشکی برای گرفتن تست اطلاع دهند.

امیر ارجمند افزود: پس از مدتی با شیوع بیماری کرونا در قم، بخشنامه دیگری برای تاسیسات گردشگری و هتل‌ها صادر شد تا ورود میهمان از قم به هتل‌های استان گزارش داده شود.

این مسئول با بیان اینکه پس از آن نیز بخشنامه‌های مختلفی از سوی وزارت میراث فرهنگی و ستاد پیشگیری از کرونای استان در این زمینه صادر شده است، خاطرنشان کرد: ارائه آمار مسافران، ضد عفونی و گند زدایی هتل‌ها و تاسیسات گردشگری از موارد مندرج در این بخشنامه‌ها بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: از 20 اسفند هیچ میهمان نوروزی در هتل‌ها پذیرش نشده و رزروی‌های فروردین نیز لغو شد.

ارجمند بیان کرد: برخی هتل‌ها دارای سالن‌ها و تالارهایی برای برگزاری مراسم هستند که این مراسم‌ها نیز به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شده است.

وی گفت: در حال حاضر هیچ کدام از هتل‌ها مسافر پذیرش نکرده و 4 هتل نیز به صورت رسمی هتل های خود را تعطیل کرده‌اند.

 

Rate the News :