جمعه 20 تیر 1399

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان خبر داد: شمار صنعتگران مسگر زنجان از مرز 800 نفر گذشت

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان خبر داد:  شمار صنعتگران مسگر زنجان از مرز 800 نفر گذشت

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان گفت: با افتتاح کارخانه مس حاج معصوم با اشتغالزایی بالغ بر 70 نفر شمار صنعتگران شاغل در رشته مسگری زنجان از مرز 800 نفر گذشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، یحیی رحمتی، عصر امروز، 27 اسفندماه، در آئین افتتاح کارخانه مس حاج معصوم که با حضور استاندار زنجان برگزار شد، عنوان کرد: بر اساس آما شمار صنعتگران شاغل در رشته مسگری در سال 89 در استان زنجان، 18 نفر بود که امروز با افتتاح این کارخانه با اشتغالزایی بالغ بر 70 نفر ، از مرز 800 تن گذشت.

او ادامه داد: در سال 1390 شمار فروشگاه های صنایع دستی استان 70 فروشگاه بود که با فعالیت های صورت گرفته در سال 96 این آمار به 378 فروشگاه افزایش یافته است و با احتساب میانگین اشتغال 2 نفر در هر فروشگاه، بیش از 700 نفر نیز در حوزه تولیدات صنایع دستی مسی استان زنجان مشغولند.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان با اشاره به اینکه زنجان، رتبه اول تولیدات صنایع دستی فلزی در کشور را دارد، بیان کرد: زنجان جز استان های تراز اول در کشور به لحاظ تعداد و کیفیت فروشگاه ای صنایع دستی در سطح شهر است.

او پیگیری های مجدانه استاندار زنجان را عامل مهمی در پیشرفت تولیدات صنایع دستی زنجان دانست و اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با افزایش اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی دغدغه نظام جمهوری اسلامی ایران و دغدغه رهبر معظم انقلاب را در حوزه اشتغال برطرف کنیم.

Rate the News :

Related Images