یکشنبه 18 خرداد 1399

در سال 98 انجام شد ، پرداخت تسهیلات به 150طرح هنرمندان صنایع دستی استان زنجان

 در سال 98 انجام شد ،  پرداخت تسهیلات به 150طرح هنرمندان صنایع دستی استان زنجان

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: بیش از 61000 میلیون ریال تسهیلات به287 نفراز  هنرمندان صنایع دستی استان زنجان پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان،امیر ارجمند گفت: 129 طرح از محل منابع اعتبارات قرض الحسنه مشاغل خانگی، 4 طرح ازمحل منابع اشتغال پایدار روستایی ثبت شده در سامانه کارا، 2 طرح از تفاهم نامه  با بانک گردشگری و 15 طرح از محل کمک های فنی و اعتباری که با مشارکت صندوق کارآفرینی امید مصوب شد.

وی در ادامه بیان کرد: از تلاش برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی در این استان خبر داد و اظهار کرد: این میزان تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال و حمایت از هنرمندان صنایع دستی پرداخت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان افزود: سال گذشته تسهیلات بانکی برای اجرای طرح‌های اشتغال فراگیر، توسعه پایدار روستایی، مشاغل خانگی و گردشگری در حوزه صنایع دستی اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: هنرمندانی که از تسهیلات ارائه شده بهره مند شده اند در رشته های ملیله کاری و مسگری، چاقوسازی، چاروق دوزی، گلیم ، فرش ، صنایع چوبی و میناکاری و ...فعالیت می‌کنند.

 

امتیاز به خبر :