یکشنبه 18 خرداد 1399

ساخت 45کلیپ مجازی از جاذبه های شاخص در سطح استان زنجان در نوروز 99

ساخت 45کلیپ مجازی از جاذبه های شاخص در سطح استان زنجان در نوروز 99

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت : گردشگری یکی از محورهای توسعه اقتصادی ایران است، و باید از فضای مجازی برای معرفی ظرفیت‌ها استفاده کرد.

 به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، امیر ارجمند اعلام کرد: 45 کلیپ یک دقیقه ای معرفی جاذبه های استان در فضای مجازی ، امکان بازدید از جاذبه های شاخص تاریخی، مذهبی، فرهنگی و طبیعی  را در استان زنجان در نوروز 99 فراهم کرد.

 ارجمند با اشاره به تاثیرات بیماری کرونا بر صنعت گردشگری بیان کرد: اکنون که مردم بیشتر اوقات خویش را در خانه هستند ، با تصمیم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اداره کل میراث فرهنگی استان زنجابرگزاری تورهای مجازی و سفر مجازی در قالب کلیپ و مانور بازدید از جاذبه­های گردشگری استان برگزار گردید که این کلیپ ها توانستند با گردش در فضای مجازی، اطلاعات مفیدی در اختیار مردم قرار دهد .

وی افزود: فضای مجازی با سهولت و با صرف وقت و هزینه کمتر در دسترس عرضه‌کنندگان و تقاضا کنندگان بازار گردشگری قرار دارد و زمینه سفر در آینده را با اطلاعات بیشتری فراهم کنند.

ارجمند گفت: این کلیپ ها با زمان کوتاه می توانند شاخص خوبی برای معرفی میراث تاریخی و فرهنگی هر کشوری در سطح دنیا باشند و قطعاً اینگونه اقدامات در جهت رونق صنعت گردشگری هر کشوری بسیار موثر است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: آثار و ابنیه تاریخی به وضوح، هویت، معماری، فرهنگ و سبک زندگی مردمِ یک دوره از تاریخ را  به تصویر می کشد و به عنوان گنجینه ای گران بها در اختیار نسل های بعد قرار می گیرد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط