جمعه 20 تیر 1399

رونق صنایع دستی نیازمند ابداع و تنوع‌بخشی است

رونق صنایع دستی نیازمند ابداع و تنوع‌بخشی است

 

معاون صنایع دستی استان زنجان با اشاره به وجود ۳۸۷ فروشگاه عرضه صنایع دستی گفت: رونق این صنعت نیازمند ابداع و تنوع‌بخشی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری زنجان،الناز خدایی‌فرد، صبح امروز، 28 بهمن ماه، در زنجان اظهار کرد: صنایع دستی استان زنجان رشد چشمگیری داشته است و رونق فراوانی دارد.

او با بیان اینکه در چند سال‌گذشته فعالیت در عرصه صنایع دستی در زنجان رونق گرفته است گفت: در حال حاضر فقط 387 فروشگاه عرضه صنایع دستی در شهرستان زنجان وجود دارد.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با ابراز خرسندی از افتتاح دوازدهمین کارخانه بزرگ مس زنجان گفت: روزانه بیش از 12 تن در این کارخانه‌های بزرگ تولیدات مس انجام می‌گیرد.

او با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت صنایع دستی در زنجان خوب است، تصریح کرد: باید تمهیداتی بیندیشیم که این وضعیت پایدار باشد.

خدایی‌فرد در ادامه گفت: باید کارخانه‌های تولید ظروف و ورق‌های مسی به سمتی بروند که بتوانیم در آینده روشویی‌ و یا برخی از لوازم‌ بهداشتی و آشپزخانه را با مس تولید کنیم‌ و باید تنوع را چاشنی کار خود انجام بدهیم تا همیشه صنعت مس در زنجان زنده باشد.

Rate the News :