یکشنبه 22 تیر 1399

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان : طی ایام نوروز 58 هزار و 434 مسافر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافته‌اند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان :  طی ایام نوروز 58 هزار و 434 مسافر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافته‌اند

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در ایام تعطیلات نوروزی 58 هزار و 434 مسافر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان به نقل از فارس، یحیی رحمتی امروز ، 10 فروردین 97 در زنجان اظهار کرد: استقبال مسافران نوروزی از بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان زنجان مطلوب ارزیابی می‌شود.

او با اشاره به اینکه گنبد تاریخی سلطانیه همچنان بیشترین بازدیدهای نوروزی مسافران از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: طی روز گذشته ۴ هزار و 8۰۰ نفر از این گنبد تاریخی بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان خاطر نشان کرد: در مجموع از بیست و هفتم اسفند‌ماه سال گذشته تا نهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۴۲ هزار و ۲۸۹ نفر از بنای بی‌نظیر گنبد سلطانیه دیدن کرده‌اند.

رحمتی با اشاره به اینکه روز گذشته ۲ هزار و ۶۲۰ نفر از بنای تاریخی و دیدنی رختشویخانه زنجان دیدن کرده‌اند، تصریح کرد: از بیست‌وهفتم اسفند‌ماه سال گذشته تا نهم فروردین‌ماه سال‌جاری در مجموع ۲۱ هزار و ۹۴۰ هزار نفر از این بنای تاریخی دیدن کرده‌اند.

او با بیان روز نهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از موزه مردم شناسی مردان نمکی استان زنجان بازدید کرده‌اند، گفت: در مجموع در ایام سفرهای نوروزی این موزه میزبان ۱۵ هزار و ۴۲۶ نفر مسافر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه تعداد مسافران نوروزی روز گذشته غار کتله‌خور را ۸۴۱ نفر اعلام کرد و گفت: در ایام نوروز ۸ هزار و ۷۲۰ نفر از غار طبیعی کتله‌خور دیدن کرده‌اند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر زنجان افزود: در مجموع از بیست‌وهفتم اسفند‌ماه سال گذشته تا نهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۲۴۶ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان بازدید داشتند که از این میزان سهم روز گذشته 38 هزار و ۸۶۸ گردشگر بود.

رحمتی با اشاره به اینکه طی روز گذشته ۷۰ مورد بازدید نظارتی توسط اکیپ‌های ستاد خدمات سفر انجام شده است، عنوان کرد: از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون در مجموع ۵۹۵ مورد بازدید نظارتی انجام شده است.

او افزود: در ایام تعطیلات نوروزی 58 هزار و 434 مسافر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافته‌اند.

Rate the News :