یکشنبه 04 اسفند 1398

در سفرهای نوروزی ۹۷ ۶۶ هزار و ۱۵۹ نفر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافتند

در سفرهای نوروزی ۹۷  ۶۶ هزار و ۱۵۹ نفر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافتند

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در سفرهای نوروزی ۹۷ بالغ بر ۶۶ هزار و ۱۵۹ نفر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان به نقل از فارس، یحیی رحمتی، روز شنبه، 11 فروردین ماه در زنجان اظهار کرد: استقبال مسافران نوروزی از بناها و جاذبه‌های گردشگری استان زنجان مطلوب است.

وی با اشاره به اینکه طی روز گذشته ۶ هزار و ۶۷۰ نفر از بنای تاریخی گنبد سلطانیه در زنجان بازدید کردند، گفت: در مجموع از بیست و هفتم اسفندماه سال گذشته تا دهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۵۰ هزار و ۹۵۱ از این بنای تاریخی دیدن کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۴۷۴ نفر، روز دهم فروردین از بنای تاریخی رختشویخانه بازدید داشتند، افزود: از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون ۲۵ هزار و ۴۱۴ نفر از این بنای تاریخی را دیدن کردند.

رحمتی تعداد بازدید کنندگان روز دهم فروردین‌ماه سال‌جاری را از غار کتله‌خور یک هزار و ۳۰۱ نفر اعلام کرد و افزود: در مجموع در نوروز سال‌جاری ۹ هزار و ۸۶۲ نفر از این غار طبیعی دیدن کردند.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۳۵۰ نفر از موزه مردم شناسی و مردان نمکی زنجان در روز گذشته بازدید داشتند، گفت: در مجموع از هفتم اسفندماه سال گذشته تا دهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۱۷ هزار و ۷۷۶ نفر از این موزه دیدن کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه در تعطیلات نوروزی سال‌جاری ۱۹۵ هزار و ۷۸۸ نفر از سایر جاذبه‌های گردشگری استان زنجان بازدید داشتند، تصریح کرد: این آمار در روز گذشته ۳۹ هزار و ۷۵۵ نفر بوده است.

رحمتی مجموع بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان در نوروز ۹۷ را ۲۹۹ هزار و ۷۹۱ نفر اعلام کرد و افزود: روز گذشته در مجموع ۵۳ هزار و ۵۵۰ مسافر از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان دیدن کردند.

وی با اشاره به اینکه به منظور حفظ کیفیت ارائه خدمات توسط واحدهای خدماتی در ایام نوروز ۶۴۲ مورد بازدید نظارتی توسط اکیپ‌های ستاد خدمات سفر در استان زنجان انجام شده است، گفت: روز گذشته ۴۷ مورد بازدید نظارتی توسط این اکیپ‌ها انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه شب گذشته ۷ هزار و ۷۲۵ مسافر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافته‌اند، گفت: این آمار در مجموع سفرهای نوروزی ۶۶ هزار و ۱۵۹ نفر بوده است.

امتیاز به خبر :